Fajne oczy, nie? ;)
Strona nieaktualizowana od kilku lat - zapraszam do korzystania z usług mojej firmy - Krajniak.org Przemysław Krajniak.

Firma działa głównie na trzech polach usług internetowych:
- sprzedaż reklamy we własnych serwisach internetowych
- tworzenie i obsługa płatnych serwisów internetowych
- pisanie wydajnych skryptów PHP

Serdecznie zapraszam.
O mnie / Wykonane serwisy [spis] / Kontakt
Kto był pierwszy?

Kto był pierwszy?


Zleceniodawca: Przemysław Krajniak
Technologia: JavaScript
Adres strony: http://przemek.krajniak.org
Data: 26 lutego 2003

Kilka lat temu, kiedy zaczynałem swoją przygodę ze światem Internetu udało mi się stworzyć kilka rzeczy, o których nigdy nie sądziłem, że wyjdą poza mój komputer. Teraz, prawie po 3 latach, postanowiłem przygotować takie małe podsumowanko. Przebrałem kilka lepszych skryptów / stronek, które kiedyś stworzyłem i które chociaż przez moment były dla mnie narzędziem, tzn. spełniły swój cel i mi pomogły w tworzeniu stron czy w czymkolwiek innym.

Pierwszą rzeczą, która zapoczątkowała mój apetyt na tworzenie narzędzi on-line było stworzenie KZ Wizard Formularzy ver. 1.0 w grudniu 1999 roku [wizard10.htm]

Drugą rzeczą był KZ Free Pools ver. 1.0, jego data powstania to koniec grudnia 1999 roku [pools10.htm]

Trzecią rzeczą był KZ Creator Skryptów programu WS_FTP ver. alpha, daty powstania tego "cuda" nie jestem w stanie precyzyjnie określić, był to początek 2000 roku [creator10.htm]

Potem dałem sobie spokój, aż do dnia kiedy WebReporter (web.reporter.pl), który w 2000 roku był jeszcze magazynem internetowym ogłosił konkurs na najmniejsze strony świata. Na pierwszą edycję konkursu (maj 2000) wysłałem prace pt. "Szukaj w polskim Internecie" [szukaj_w_polskim_internecie.htm], praca zajęła 3 miejsce w konkursie, na następną edycję konkursu przygotowałem konwerter tekstu Windows-1250 -> ISO-8859-2 [konwerter.htm], który zajał 2 miejsce w kolejnej edycji konkursu.

Szkoda, że nie mam talentu pisarskiego, szkoda, bo bym chętnie napisał coś wyniosłego na temat prac sprzed 3 lat, które teraz nic nie są warte, ale dla mnie, 3 lata temu były niemal wszystkim, od tego wszystko się zaczęło, gdyby nie sukces w konkursie WebReportera nie wiem, czy by mój rozwój informatyczny potoczył się w takim kierunku w jakim się aktualnie toczy :)


Copyright 1999 - 2005 Przemysław Krajniak

 


Licznik (http://krajniak.org/counters)