Fajne oczy, nie? ;)
Strona nieaktualizowana od kilku lat - zapraszam do korzystania z usług mojej firmy - Krajniak.org Przemysław Krajniak.

Firma działa głównie na trzech polach usług internetowych:
- sprzedaż reklamy we własnych serwisach internetowych
- tworzenie i obsługa płatnych serwisów internetowych
- pisanie wydajnych skryptów PHP

Serdecznie zapraszam.
O mnie / Wykonane serwisy [spis] / Kontakt
Metal Lyrics

Metal Lyrics


Zleceniodawca: Magazyn internetowy NoName
Technologia: PHP, MySQL
Adres strony: http://nnmag.net/bazy/lyrics
Data: 10 lipca 2002

Serwis internetowy, a właściwie "archiwum" tekstów piosenek metalowych. Autorzy strony zgromadzili ponad 2700 tekstów. Sam uczestniczyłem w procesie tworzenia materiałów zamieszczonych na stronie.

Pierwsza wersja strony powstała na początku 2001 roku (przełom stycznia / lutego). Początkowo zawierała kilkaset tekstów i na potrzeby serwisu wystraczały pliki tekstowe. Po kilku miesiącach pracy, kiedy ilość tekstów była mierzona w już w tysiącach, zostałem zmuszony do zoptymalizowania skryptów - operacja ta przyniosła wymierne skutki. Dzięki optymalizacji wyszukiwanie i przeglądanie poszczególnych danych było szybsze, ale niestety wyniki wyszukiwania mniej dokładne.

W połowie 2002 roku magazyn internetowy NoName (nnmag.net) przeniósł się na nowy serwer internetowy z obsługą MySQL, więc mogłem napisać skrypty obsługujące Metal Lyrics od nowa wykorzystująć bazę MySQL do przechowywania danych.

Wszsytkie skrypty stworzyłem zupełnie od nowa. Dzięki przeprowadzce na MySQL wyszukiwanie daje dokładniejsze wyniki szukania i działa bardzo szybko. Wielkie podziękowania należą się osobie o ksywce MR.N, która była na tyle dobra, że poświęciła swój czas na nieodpłatne stworzenie oprawy graficznej serwisu.


Główne założenia stawiane przed skryptami obsługującymi Metal Lyrics:

- możliwość katalogowania tekstów wg wykonawców oraz albumów, z których pochodzą piosenki

- możliwość wyszukiwania tekstów po tytulach, wykonawcach, albumach i treści utworów

- top lista, która wyświetla w widocznym miejscu w serwisie najpopularniejsze tytuły piosenek (tzn. te, które były najwięcej razy czytane)

- opcja drukuj - nad informacjami zgromadzonymi w serwisie jest opcja drukowania, która generuje odpowiednio przygotowaną stronę internetową do wydrukowania konkretnej piosenki


Copyright 1999 - 2005 Przemysław Krajniak

 


Licznik (http://krajniak.org/counters)